SIK SORULAN SORULAR

Adalet Bakanlığı personeli, yüksek yargı personeli, lise öğretmenleri ve üniversite öğretim görevlileri UYAP Akademi sayfasında yer alan eğitimlerden faydalanabilir. 

Adalet Bakanlığı personeli, UYAP üzerinde herhangi bir rol aldıktan sonra ertesi gün sistem tarafından kullanıcı olarak tanımlama işleminiz otomatik olarak yapılacaktır.  Tanımlama işleminiz yapıldıktan sonra Şifre Unuttum linki üzerinden şifre alarak sisteme giriş yapabilirsiniz. 

Lise ve Üniversite kullanıcıları ise sisteme kayıt olabilmesi için çalıştığı kurum üzerinden resmi talepte bulunması gerekmektedir.

LİSE ve ÜNİVERSİTE KULLANICILARI

Lise ve üniversitesi kullanıcılarının kullanıcı adı ve şifresi eski sistemde ilk defa tanımlanan kullanıcı adı ve şifresi olarak belirlenmiştir. Bu kullanıcılar sisteme bu kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapabilirler.

ADALET BAKANLIĞI ve YÜKSEK YARGI ORGANLARI KULLANICILARI

e-Devlet ile Giriş Yap seçeneği ve Kullanıcı Adı ile Uzaktan Eğitim Şifresi ile giriş yapabilmektedir.

Sisteme giriş yaptıktan sonra Eğitim Talebi alanı üzerinden sistemde yer alan eğitimleri talep edebilirsiniz. Mail veya telefon üzerinden eğitim talepleri alınmamaktadır. 

Bağlı olduğunuz komisyon aracılığıyla dilekçe ile talep edilmesi halinde UYAP Akademi kullanıcılarına tamamladıkları eğitimlere dair Genel Müdürlüğümüz tarafından e-imzalı belge verilmektedir.

UYAP Akademi sayfasında yer alan iletişim yöntemlerini kullanarak irtibata geçebilirsiniz.